BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWEGO

Od roku szkolnego 2018/2019 zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzi pani Grażyna Rosa. Uczniowie klasy czwartej poznają znaki drogowe i ogólne zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Zajęcia zakończą się egzaminem na kartę rowerową.

W latach 2006 - 2018 zajęcia „Szkolnego Koła BRD” prowadziła pani Maria Ziemiańska. Wpajając uczniom zasady bezpiecznego korzystania z przepisów „ Ruchu drogowego” na każdych zajęciach przygotowywała uczniów do zdobycia „Karty rowerowej” oraz do różnych konkursów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Za konsekwentne działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego nasza szkoła została nominowana do nagrody „Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2012” i zajęła  II miejsce w Polsce w kategorii Instytucja Publiczna Roku.  Na konkurs zgłoszonych zostało w sumie ponad 60 kandydatur z całej Polski. Uroczysta Gala wręczania statuetek odbyła 22 listopada 2012r. w Warszawie, a prowadziła ją Monika Richardson.

Jesteśmy przekonani, że wszystkie działania prowadzone przez koło BRD przyczyniają się do propagowania wśród uczniów zachowań i postaw, skutecznie zwiększając ich bezpieczeństwo. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dotychczasowych dokonań Szkolnego koła BRD oraz prac uczniów do różnych konkursów.

galeria prac »

Konkurs Renault

Od 25.10.2012 r.  –  25.02.2013 r.   pod kierunkiem nauczycielki mgr Marii Ziemiańskiej  uczniowie kl. IV na  szkolnym   kółku BRD  podjęli  chęć  przystąpienia do  udziału w ogólnopolskim konkursie 13 edycji programu Renault pt.: Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich.

Opracowaliśmy kampanię promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym pt: Jeździsz rowerem jesteś ekologicznym bohaterem. Po udanej akcji napisaliśmy sprawozdanie i została wykonana kronika zrealizowanych działań (można zobaczyć zdjęcia). Dokumentacja została wysłana do komisji konkursowej do Warszawy. W miesiącu kwietniu otrzymaliśmy wiadomość, że zdobyliśmy 18 miejsce na 99 szkół z całej Polski.

Zostaliśmy wyróżnieni i uczniowie biorący udział w tej kampanii otrzymają nagrody – plecaki.

Gratulujemy!!! To duże osiągnięcie.