BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWEGO

Od roku szkolnego 2006/2007 zajęcia „Szkolnego Koła BRD” prowadzi pani Maria Ziemiańska. Wpajając uczniom zasady bezpiecznego korzystania z przepisów „ Ruchu drogowego” na każdych zajęciach uczniowie przygotowują się do zdobycia „Karty rowerowej”, biorą udział w konkursach rowerowych na szczeblu - szkolnym, miejskim a nawet ogólnopolskim z wiedzy teoretycznej i praktycznej jazdy na rowerze, rozwiązują krzyżówki, quizy. Chętnie uczniowie biorą udział w konkursach plastycznych, w ten sposób utrwalają im się zasady bezpieczeństwa. Na tablicy informacyjnej koła BRD wyeksponowane są na bieżąco informacje jak być bezpiecznym przed szkodą. O tablicę dbają uczniowie, oczywiście pod kierunkiem nauczyciela.

Za konsekwentne działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego nasza szkoła została nominowana do nagrody „Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2012” i zajęła  II miejsce w Polsce w kategorii Instytucja Publiczna Roku.  Na konkurs zgłoszonych zostało w sumie ponad 60 kandydatur z całej Polski. Uroczysta Gala wręczania statuetek odbyła 22 listopada 2012r. w Warszawie, a prowadziła ją Monika Richardson.

galeria zdjęć »

Jesteśmy przekonani, że wszystkie działania prowadzone przez koło BRD przyczyniają się do propagowania wśród uczniów zachowań i postaw, skutecznie zwiększając ich bezpieczeństwo. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dotychczasowych dokonań Szkolnego koła BRD oraz prac uczniów do różnych konkursów.

galeria prac »

Konkurs Renault

Od 25.10.2012 r.  –  25.02.2013 r.   pod kierunkiem nauczycielki mgr Marii Ziemiańskiej  uczniowie kl. IV na  szkolnym   kółku BRD  podjęli  chęć  przystąpienia do  udziału w ogólnopolskim konkursie 13 edycji programu Renault pt.: Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich.

Opracowaliśmy kampanię promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym pt: Jeździsz rowerem jesteś ekologicznym bohaterem. Po udanej akcji napisaliśmy sprawozdanie i została wykonana kronika zrealizowanych działań (można zobaczyć zdjęcia). Dokumentacja została wysłana do komisji konkursowej do Warszawy. W miesiącu kwietniu otrzymaliśmy wiadomość, że zdobyliśmy 18 miejsce na 99 szkół z całej Polski.

Zostaliśmy wyróżnieni i uczniowie biorący udział w tej kampanii otrzymają nagrody – plecaki.

Gratulujemy!!! To duże osiągnięcie.

galeria zdjęć »

aktualności  |  organy szkoły  |  uczniowie  |  opieka w szkole  |  historia  |  dokumenty  |  galeria