Szkoła Podstawowa nr 14 w programie eTwinning

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu eTwinning. Dzięki szkoleniu międzynarodowemu, które miało miejsce w dniach 25-28 września w Siguldzie na Łotwie, uczniowie klasy VI a w ramach zajęć rozwijających kreatywność mogą uczestniczyć w projekcie „How to be eco-friendly?” czyli jak być przyjaznym środowisku.

Kraje partnerskie jakie nawiązały współpracę z naszą szkołą podczas seminarium szkoleniowo-kontaktowego to Portugalia – wyspy Azory, Łotwa oraz Walia – Wielka Brytania. Poniżej na zdjęciu nauczyciele realizujący wspólnie projekt językowo - interdyscyplinarny.

Zachęcamy do odwiedzania zakładki eTwinning na stronie szkoły w celu śledzenia bieżących informacji związanych z projektami.

W roku szkolnym 2011/2012 szkoła podstawowa nr 14 rozpoczęła współpracę międzynarodową ze szkołami krajów europejskich w ramach programu e-twinning. Przystąpiliśmy do dwóch projektów.

Pierwszą współpracę nawiązaliśmy ze szkołą podstawową w Portugalii gdzie uczą się uczniowie od 6 do 12 roku życia. Nazwa szkoły to: Escola Básica Diogo Lopes Sequeira  i mieści się ona w miejscowości Alandroal – Alentejo na południu Portugalii. W projekcie biorą  udział uczniowie klasy piątej wymieniając się informacjami drogą elektroniczną pisząc listy w języku angielskim. W pierwszym semestrze tematy jakie poruszano to: „Ja i moja rodzina”, „Mój dzień”, „Moje ulubione potrawy”, „ Zwierzęta w moim otoczeniu”. Obecnie uczniowie przygotowują się do wymiany listów dotyczących przedstawienia naszej szkoły oraz miasta Rzeszowa.

Uczniowie biorący udział w projekcie przygotowali tablicę z informacjami o współpracujących szkołach gdzie zamieszczają listy jakie otrzymują od kolegów z Portugalii. galeria zdjęć »

W drugim projekcie w ramach programu eTwinning nawiązano ze szkołą podstawową z Cypru (3rd Primary School Paphos (K.A) z miejscowości Paphos, która jest koordynatorem projektu pt: European Recipe eBook Europejska eKsiążka Kulinarna. W projekcie biorą udział także szkoły z Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Portugalii, Hiszpanii. Polskie tradycyjne przepisy kulinarne przygotowali uczniowie klasy VI.

W ramach zajęć z języka angielskiego w pracowni multimedialnej uczniowie tworzyli przepisy kulinarne w języku angielskim i polskim, projektowali strony książki, dobierali zdjęcia potraw. Dodatkowe informacje towarzyszące e-książce to miejsca, które warto odwiedzić w regionie oraz stroje ludowe regionu. Efekt tych działań można już zobaczyć gdyż jest oficjalnie zamieszczony na platformie eTwinning. Będzie je można również obejrzeć i przeczytać na stronie naszej szkoły. Nasze ulubione potrawy