KĄCIK ANGLISTY

 

W Kąciku Anglisty uczniowie prezentują swoje prace, które tworzą pod kierunkiem nauczycielek języka angielskiego Eweliny Wrzos-Gołojuch oraz Anety Bereś. Tematyka prac jest różnorodna, dotyczy zainteresowań i hobby, świąt okolicznościowych, kultury krajów anglojęzycznych, środowiska lokalnego, ciekawostek.

 

26 stycznia 2019 r. Bhumi Dalia, stypendystka polsko - amerykańskiej fundacji Fulbrighta, z wizytą w sp 14!

W dniu 3 stycznia 2019 roku gościliśmy w naszej szkole stypendystkę fundacji Fulbrighta, której misją jest rozwijanie i wzmacnianie współpracy kulturowej i naukowe pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Pani Bhumi Dalia spotkała się z uczniami klasy VIII a oraz VIII b, z którymi rozmawiała o edukacji w Stanach Zjednoczonych i Polsce. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli zdjęcia szkoły, w której pracuje Bhumi oraz wymienili się spostrzeżeniami dotyczącymi różnic w obu krajach.

Klasa V b poznała ciekawostki związane z rodzinnym miastem Bhumi- Seattle oraz zapoznała się z najważniejszymi  i najciekawszymi miejscami w Stanach Zjednoczonych.

Spotkanie było wyśmienitą lekcją kulturoznawstwa oraz doskonałym sposobem sprawdzenia swoich umiejętności  językowych!

 

26 stycznia 2019 r. Tuż przed świętami nasi uczniowie wzięli udział w świątecznym konkursie kolęd i piosenek w języku angielskim Christmas Carols Contest. Uczniowie występując w duetach pokazali swoje talenty w między innymi takich utworach jak All I want for Christmas, Silent Night czy We wish you a Merry Christmas. Wszystkim  uczestnikom jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

galeria zdjęć »

Bereś Aneta, Ewelina Wrzos-Gołojuch & Ewa Srokowska.

 

20 października 2018 r. Sukces Oliwii w konkursie języka angielskiego! Bardzo miło jest nam poinformować o ogromnym sukcesie Oliwii, uczennicy klasy VIII a, która zajęła II miejsce w IX edycji otwartego konkursu języka angielskiego „Let’s Play English”, organizowanego przez szkołę języków obcych British School.

Oliwka zakwalifikowała się do finałowej dziesiątki w kategorii wiekowej klas 7-8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum, pokonując pozostałych uczestników z całego powiatu rzeszowskiego. 3 października 2018 roku odbył się II etap konkursu, polegający na znajomości lektury anglojęzycznej,  w którym Oliwia zajęła II miejsce!!!

Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz umiejętności językowych!!!

Congratulations J

 

26 września 2018 r. Europejski Dzień Języków. To już kolejny raz, kiedy w naszej szkole świętujemy Europejski Dzień Języków. Do tradycji przeszło losowanie krajów przez każdą klasę oraz godne reprezentowanie jednego z nich w dniu obchodów święta. Wszystkie klasy wykazały się ogromną inicjatywą i zaangażowaniem. W szkole zrobiło się wesoło i kolorowo. Uczniowie zgłębili wiedzę dotyczącą różnych krajów i narodowości poprzez przygotowanie plakatów językowych i projektów multimedialnych. Klasy 5, 6, 7 i 8 uczestniczyły w „QR Treasure Hunt” czyli poszukiwali ukrytych w szkole kodów QR, które potrzebne im były do jak najszybszego rozwiązania quizu językowego. Bezkonkurencyjni w tym zadaniu okazali się uczniowie klasy VIII a, którzy jako pierwsi odnaleźli ukryte kody oraz bezbłędnie udzielili odpowiedzi na wszystkie pytania w quizie! Świetnie spisali się oni również przygotowując wylosowany przez siebie kraj! Klasa 4 pracując ze słownikiem poszukiwała słówek i zwrotów w różnych językach Europy. Młodsze klasy z radością zaangażowały się w prace plastyczne i wykonały flagi poszczególnych państw co zobaczyć możemy na załączonych zdjęciach.

Zapraszamy na wędrówkę po Europie razem z uczniami SP 14!

Klasa VIII a doskonale reprezentowała Szmaragdową Wyspę poprzez perfekcyjnie przygotowaną klasopracownię, świetne stroje w barwach narodowych a nawet tradycyjną muzykę, zatańczoną przez ‘Galway Girl’ J

Klasa VIII b dzięki ‘hot air balloons’ przeniosła nas do Portugali, kraju, który kojarzy się wielu osobom ze znanymi sportowcami.

Klasa VII również zaprezentowała gorące klimaty półwyspu Iberyjskiego, prezentując piękne  hiszpańskie stroje oraz barwy narodowe Hiszpanii.

Klasa VI zabrała nas w podróż do Rosji, ubierając się w barwy narodowe tego kraju oraz starannie przystrajając swoją  klasę we flagi oraz plakaty tematyczne.

Klasa V a  czekoladowo przedstawiła Belgię! Pojawiły się narodowe barwy oraz plakaty tematyczne przepięknie prezentujące serce Unii Europejskiej.

Klasa V b zabrała nas do świata artystów i serów. Uczniowie wspaniale przygotowali swoje stroje w barwach narodowych Francji, prezentując piękne berety oraz wieżę Eiffla w 3D. Pojawiły się również wyśmienite ‘French Macarons’ oraz plakaty tematyczne.

Klasa IV w kolorach żółto niebieskich reprezentowała Szwecję. Uczniowie wykonali wspaniałe plakaty, z których możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek.

Klasa III przeniosła nas do starożytnej Grecji i wykonała projekt o igrzyskach olimpijskich, z którego dowiadujemy się między innymi, że oszustwo na igrzyskach drogo kosztowało i wstyd nie tylko oszustowi ale i całemu miasteczku przynosiło.

Klasa II przywdziała barwy niebiesko czerwone by mówić nam o Norwegii, uczniowie przygotowali piękne flagi. Kolor czerwony symbolizuje poświęcenie żołnierzy w walce o niepodległość a niebieski położenie nad wodą.

Klasa I a reprezentowała Wielką Brytanię a klasa I b Niemcy. Uczniowie tych klas po raz pierwszy w naszej szkole bawili się z nami w tym dniu, pamiętali aby założyć ubrania w odpowiednich kolorach oraz przygotować dekoracje.

Dziękujemy!    Děkuji!   Obrigado!   Hvala vam!

Thanks!          Danke!            Tack!      Grazie!

galeria zdjęć »

Aneta Bereś i Ewelina Wrzos-Gołojuch

 

26 września 2017 r. obchodzimy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji w całej Europie organizowane są liczne i różnorodne wydarzenia. Nie mogło zabraknąć ich także w naszej szkole, której korytarze już kilka dni wcześniej przystrojone zostały wykonanymi przez uczniów plakatami na temat wybranych państw.

Wszystkie klasy zaprezentowały swe projekty w bardzo ciekawy sposób, w pełni angażując się w przygotowanie swoich zadań, co uzewnętrznili także poprzez dobór stroju w kolorach europejskich flag. Z apelu wygłoszonego przez uczennice klasy IVa dowiedzieliśmy się, jak wiele korzyści przynosi nam nauka języków obcych.

Poza wymienionymi atrakcjami uczniowie mieli również okazję sprawdzić swoje umiejętności w konkursie wiedzy o krajach oraz językach europejskich, którego niekwestionowaną zwyciężczynią została Maja Kozłowska z kl. VII a.

Niewątpliwie dzień ten wzbogacił naszą wiedzę na temat krajów Unii Europejskiej i zachęcił do nauki języków.

Pewien aforyzm mówi, że “tym, co zdradza nas najczęściej nie są ani przyjaciele, ani wrogowie, ale nasz język”. Czyż nie ma w tym prawdy?

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego dla klas III pod tytułem „Merry Christmas Everyone”. W konkursie brały udział  zespoły trzyosobowe, które rywalizowały w trzech konkurencjach: quiz wiedzy, opis świątecznego obrazka oraz kreatywna prezentacja piosenki. Wygrał zespół Oli Scriven, Emilki Byjoś i Szymona Starobrata. Dziękuję uczniom za udział w konkursie, świetne stroje oraz wspaniałą zabawę, a Pani Ewie Srokowskiej za udział w komisji konkursowej oraz ocenę umiejętności muzycznych zawodników.

galeria zdjęć »

Merry Christmas, Aneta Bereś

 

29 listopada 2016 r. odbył się pilotażowy szkolny konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych The USA Quiz pod honorowym patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. 23 uczniów klas IV-VI przystąpiło do quizu dotyczącego ogólnej wiedzy o USA, w którym pojawiły się  elementy kultury, geografii, polityki oraz historii. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i zostali nagrodzeni upominkami. Nagrody dla najlepszych ufundowali  Uniwersytet Rzeszowski, wydawnictwo Oxford oraz wydawnictwo Macmillan.

Laureatami I edycji szkolnego konkursu wiedzy o USA The USA Quiz zostali:

Miejsce I Jakub Białek klasa V,

Miejsce II Miłosz Radzyniak klasa VI b,

Miejsce III Maja Bielańska klasa VI b,

Wyróżnienie Dominika Czaszyńska klasa VI a.

 

 

Bardzo serdeczne podziękowania dla pani dr Anny Dziamy za inicjatywę konkursu, za zaangażowanie oraz za opiekę merytoryczną nad nim.

 

3 czerwca 2016 roku grupa teatralna z klasy IV „Let’s Go”, w składzie Jakub Białek,  Weronika Blahaczek, Julia Chorzępa, Jakub Inger, Kamil Łobaza, Gabriela Maciejczyk, Blanka Skiba oraz Anita Żołobajluk, wzięła udział w V Międzyszkolnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Mały Broadway”. Uczniowie zaprezentowali sztukę teatralną w języku angielskim pt. ”Cinderella” - Kopciuszek i zdobyli zaszczytne III miejsce.

           

Serdecznie gratulujemy wysokiego poziomu umiejętności językowych i aktorskich!!!

 

26 września 2016 roku odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas mieli za zadanie wykonać projekty językowe dotyczące różnych krajów. Wszystkie prace okazały się być bardzo twórcze i pomysłowe! Wśród nich pojawiły się również miniatury Krzywej Wieży w Pizie, Bramy Brandenburskiej, Tropikalnej Wyspy, czy też odwróconej kolejki w Niemczech.

Poza projektami, uczniowie mogli wykorzystać swoją pomysłowość, twórczość i wyobraźnię w zaprezentowaniu wcześniej wylosowanego kraju europejskiego. Wszystkie klasy spisały się na medal!

Europejski Dzień Języków spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem i zainteresowaniem. Uczniowie licznie zaangażowali się w wykonanie prezentacji, makiet oraz kostiumów. Za ten kolorowy, radosny i pełen pozytywnej  energii dzień bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w jego przygotowanie. Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku będziemy mogli go powtórzyć z jeszcze większym rozmachem J

- Klasa I przedstawiła Szwecję. Wszyscy uczniowie byli świetnie przygotowani i zaprezentowali ten kraj ubierając się w barwy flagi narodowej. W klasie pojawiły się również bohaterki szwedzkiej literatury dziecięcej  a jeden z uczniów przygotował pyszne szwedzkie ciasteczka;-)

Uczniowie klasy II a, ubrani w zielono czerwone stroje, dzielnie reprezentowali Portugalię. Chłopcy namalowali na twarzach flagi tego kraju a dziewczynki wpięły we włosy opaski przystrojone  zielono czerwonymi kwiatami. Uczniowie wykonali projekt pt. „ Tak dziękujemy w Europie” , wraz z wychowawczynią klasa poszukiwała informacji o wylosowanym kraju w Internecie, a jeden z uczniów przygotował prezentację multimedialną, dzięki czemu uczniowie mogli bliżej poznać ten kraj.

Zadaniem klasy II b było dowiedzieć się jak najwięcej o Francji. Uczniowie zaangażowali się w wykonanie zadania z wielkim zapałem i radością: ubrali się w kolory flagi, wraz z wychowawczynią wykonali krawaty w niebiesko biało czerwone pasy, a jedna z uczennic wcieliła się w postać francuskiego malarza. Uczniowie na lekcji szukali informacji o wylosowanym kraju oraz wykonali prezentację pt. „ Tak witamy się w Europie”.

- Klasa III a zaprezentowała słoneczne Włoch. Uczniowie wspaniale przygotowali się do tej roli zakładając zielono-biało -czerwone stroje. Pojawiły się też balony oraz tradycyjne potrawy- pizza oraz spaghetti.

- Klasa III b na jeden dzień przeniosła się do Niemiec. Na wyróżnienie zasługują przygotowane miniatury oraz oryginalne stroje uczniów!

- Klasa IV zaprezentowała Grecję. Pojawili się  greccy bogowie i boginie oraz tradycyjne greckie potrawy.

- Klasa V wyróżniła się pięknymi norweskimi strojami -niektóre z nich przyjechały prosto z Oslo a niektóre zostały własnoręcznie wykonane! Uczniowie zaznajomili się również z tym niezwykłym językiem.

- Klasa VI a zdominowana była przez hiszpańskich piłkarzy oraz piękne hiszpańskie tancerki w tradycyjnych strojach. Czy rozpoznajecie wszystkich?

- Klasa VI b przeniosła nas do kraju  kojarzonego z popołudniową herbatką u Królowej i deszczową pogodą. Pojawiły się stroje z tradycyjnymi angielskimi symbolami oraz flagi Wielkiej Brytanii. To wszystko było pilnie strzeżone przez strażnika gwardii królewskiej.

galeria zdjęć »

Aneta Bereś i Ewelina Wrzos-Gołojuch

 

W dniu 28 października 2015r. odbył się w naszej szkole konkurs literowania z języka angielskiego Halloween Spelling Competition. W konkursie udział wzięli uczniowie z klas III.

Zadaniem uczniów było literowanie słów związanych z tematyką święta Halloween. Wszyscy uczestnicy wykazali się świetnym przygotowaniem oraz dużym zaangażowaniem. Po zaciętej rywalizacji w II etapie konkursu, jurorzy ogłosili następujących zwycięzców:

Miejsce I - Antonina Gackiewicz klasa III a,

Miejsce II - Mikołaj Wisz klasa III b,

Miejsce III - Julia Tylutki klasa III b.

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

Prace pisemne oraz prezentacje multimedialne uczniów można przeczytać i obejrzeć poniżej:

Prezentacje uczniów klasy piątej:

Christmas Alicji Gubernat

Christmas Wiktorii Wasiak

Christmas Zuzanny Ciepła

A oto prace dotyczące znanych sportowców:

Otylia Jędrzejczak – Kyc Izabela

Adam Małysz – Tylutki Weronika

Justyna Kowalczyk – Górka Ewelina

Majewski – Ziobro Hubert

Mariusz Pudzianowski – Bielec Weronika

Resovia Asseco star – Sowa Bartosz

Robert Lewandowski – Dutkowski Feliks

Usain Bolt – Jachym Marcin

Praca – Weronika Tylutki

Zapraszamy do obejrzenia filmu jaki nakręcił Adam Leniar z klasy 5 - "My favourite recipe":

http://www.youtube.com/watch?v=ERksdqhJJIY

 

 

 
 

 

aktualności  |  organy szkoły  |  uczniowie  |  opieka w szkole  |  historia  |  dokumenty  |  galeria

© Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Rzeszowie